Meie uurimistööd

Peemoti inimesed on uskumatult andekad mitmel erineval moel, sealhulgas akadeemilises töös. 🤓
 
Palusime oma sõpradel ja kolleegidel tutvustada oma uurimistöid, mis keskenduvad kväär keelele, kirjandusele, etenduskunstidele ja linnaruumi tajumisele. 💅📑
 
Ehk tegeleb ka sinu uurimistöö LGBTQ+ teemadega? Anna meile teada kommentaarides!
 
____________________________
 

LGBT+ kogukonnaga seotud sõnavara Eesti LGBT+ aktivistide taskuhäälingutes

Leena:

“Bakalaureusetöö tulemusena selgus, et Eesti LGBT+ aktivistid eelistavad kväärkogukonnast rääkides ingliskeelsetele terminitele pigem eestikeelseid, neile on oluline kaasava sõnavara ja grupisiltide kasutus ning taskuhäälingute populaarseimad aruteluteemad seostuvad transsoolisuse ja mittebinaarsusega”.

 

____________________________

 

Building families beyond boundaries: queer kinship in The house in the cerulean sea and young adult literature

Mii

“Minu lõputöö uuris kvääride lähisuhete kujutamist noortekirjanduses, keskendudes TJ Klune’i romaanile “Maja taevasinise mere ääres”. Töö tulemusena selgus, et romaan seab kahtluse alla traditsioonilised perekonnastruktuurid, normaliseerib kväärnähtavust ja rõhutab kvääride täiskasvanute positiivset mõju noortele, keskendudes mitmekesiste narratiivide ja esindatuse tähtsusele noorte lugejate mõistmise ja aktsepteerimise edendamisel.

____________________________

Soo- ja seksuaalvähemuste turvalisuse tajumine Tartu linnaruumis

Alar:

“LGBT inimeste turvatunne linnaruumis kujuneb eelarvamuste (“Mida ma arvan, kui turvaline see koht on?”) ja märkide (“Mis siin ruumis ütleb, kui turvaline see koht on?”) põhjal”.

____________________________

Rolliloome drag’is Tallinna drag-kuningannade näitel

Madlen:

“Töös andsin ülevaate eesti drag-maastikust ja keskendusin kohalike drag-kuningannade tegelaskujudele, kel on enda kindlaks kujunenud iseloomuomadused, kuid kindla elunarratiivi loomine ei ole väga oluline”.