Sugu ja identiteet: meie kogemus

Meie viimane kohtumine oli teemal “sugu ja identiteet”. Seekord saime jutu kõrvale ka maitsvat pitsat süüa 😋

Kuna sugu ja identiteet on nõnda isiklikud teemad, siis etteaimatavalt kaldus meie arutelu väga kiiresti isiklikest kogemustest rääkimiseni. Paljud meie raamatuklubi liikmed väljendasid pettumust selle üle, kuidas maailm meid just meie soo tõttu kohtleb. Õnneks saime ka soo-eufooriale mõelda ning ka natukene positiivsemaid kogemusi jagada.

Lisaks meie sooidentiteedile kerkisid esile ka muud teemad, nagu näiteks seksuaalsus, perekonna ja sõprussuhted ning see, kui sallivad või mitte-sallivad meie õpetajad ja/või õppejõud on olnud.

Kuna suur osa meie seekordsest kohtumisest käsitles meie isiklikke kogemusi, ei saanud me koguda nii palju soovitusi kui eelmisel korral. Kõige tähelepanuväärsem avastus oli aga kirjaniku pisikuga Eesti poliitiku Sven Mikseri uusim raamat “Vareda”, kus väidetavalt on gei tegelasi väga positiivselt kujutatud. Arvestades queer tegelastega eestikeelsete raamatute vähesust avaldame millalgi lähitulevikus ka meiepoolse raamatuarvustuse!📚

Kokkuvõttes oli meil järjekordselt väga huvitav ja lõbus kohtumine meie toredate kogukonna liikmetega 🥰 Kohtume juba järgmisel korral meie selle aasta viimasel raamatuklubi kohtumisel!